Хор Прибузькі солов’ї

До животворних витоків душі народної:
місія, здобутки, завдання діяльності хорової капели ХКТЕІ «Прибузькі солов’ї» 

2_24     Неможливо переоцінити роль  художньої самодіяльності  в навчально-виховному процесі будь-якого навчального закладу. Адже, приймаючи участь у інститутських мистецьких заходах, кожен студент має можливість  для самореалізації, не витрачаючи при цьому жодних власних коштів.
     Якщо Ви – студент Хмельницького кооперативного торговельно-економічного інституту, то це означає, що окрім базових здобутків – якісної освіти та високорівневих практичних навичок, фахових компетенцій, Ви матимете неоціненну можливість розвинути, удосконалити свої здібності і таланти, які, на наше глибоке переконання, є у кожної людини.
     Ми впевнені: мистецькі заходи – це невичерпне джерело для духовного розвитку молодої особистості, яка формується у процесі навчання, перетворюючись зі звичайного алмазу в дорогоцінний діамант.
     Початок професійного вокального мистецтва у ХКТЕІ було закладено у 2010 році започаткуванням студентського театру «Прибузька Січ».
     Знаково, що ця мистецько-творча подія, ініційована ректором інституту Людмилою Миколаївною Коваль, була реалізована під керівництвом народного артиста України, керівника академічного ансамблю пісні і танцю «Козаки Поділля», професора Миколи Опанасовича Балеми. Зауважимо, що саме талановита родина Балем причетна до створення гімну нашого інституту, оригінальних авторських композицій про студентське життя.
     Сьогодні студентський театр «Прибузька Січ» активно розвивається і включає в свою організаційну структуру хорову капелу «Прибузькі солов’ї», вокальну асамблею (школу вокалістів); реалізуються спільні вокальні проекти між викладачами та студентством.
     Наразі творчу естафету керівництва «Прибузькими солов’ями» успішно перейняла та ефективно реалізує молодий художній керівник, колишня студентка Миколи Опанасовича та Ольги Василівни Балем - Тетяна Василівна Юрченко, магістр музичного мистецтва, викладач гри на бандурі.
     Об’єднавши у своїх лавах палких прихильників хорового та сольного співу – молодих людей, що здобувають різні професії, навчаючись за різними напрямами підготовки у ХКТЕІ, хор «Прибузькі солов’ї» є яскравим осередком вокальної культури та популяризації ідей традиційного та сучасного музичного мистецтва.
     Колектив демонструє кращі зразки хорового співу. На кожному урочистому заході у ХКТЕІ виступ «Прибузьких солов’їв» яскраво виражений, емоційно насичений та характеризується багатоплановістю. Розширений формат хору налічує близько 100 учасників. У репертуарі – народні, фольклорні, академічні та сучасні твори.
     Також в інституті упродовж багатьох років діє студентська «Вокальна асамблея» – «школа вокалу».
     У процесі навчання співу студенти набувають уміння та навички правильного звуковибудування, розвивають музикальний слух, пам’ять, виконавську майстерність. Під час виступів, які нерідко перетворюються на справжні театралізовані дійства, студенти виявляють власне ставлення до пісні, переймаються художньо вираженими настроями, що притаманні відповідному музичному твору. 
     Важливе місце відводиться продуктивній участі у концертах, оглядах, конкурсах. Так, у травні 2013 р. відбувся І Всеукраїнський фестиваль-конкурс мистецтв «Подільський Піснецвіт-2013», за участю виконавців усіх регіонів України.
     Лауреатом І премії цього фестивалю стала солістка театральної студії «Прибузькі солов’ї», майбутній бухгалтер Суходола Наталія. Варто відзначити, що наш навчальний заклад пишається й багатьма іншими креативними, творчими студентами, майбутніми фінансистами – Даньковою Валентиною, Заболотною Діаною; товарознавцями – Паничиком Дмитром, Мусієнком Вадимом; менеджерами – Столярчук Анастасією; бухгалтерами – Предкою Олександром, Чук Аліною.
     У 2012-2013 н.р. майбутній фінансист Антоненко Анастасія здобула ІІ місце у ХІ огляді-конкурсі художньої самодіяльності «Студентські перлини – тобі, Україно», що проводився серед ВНЗ Укоопспілки в місті Алушта.
     У 2014 році на аналогічному конкурсі у м. Львові у номінації «Художнє читання» перемогла Анастасія Столярчук. Члени журі зауважили що, на відміну від інших учасників, Анастасії вдалось продемонструвати і красу художнього слова, і вокальну виконавську, і сценічну майстерність.
     Творчі виступи нашого студентства традиційно прикрашають такі регіональні та загальноміські заходи, як: регіональний етап конкурсу «Кращий студент України», «Дні Європи», церемонії щорічного відкриття Міжнародного чемпіонату з боксу пам’яті Євгена Кужельного та ін.
     Корисно практикувати індивідуальне виконання пісень, інсценізацію та інтерпретацію, виконання рухів під музику. Саме виступи на мистецьких заходах акумулюють, надихають, розвивають і возвеличують духовність кожного студента, учасника колективу: дають змогу розкрити креативні здібності студентів, сприяють розвитку естетичного смаку, виховують національно-патріотичну свідомість та плекають любов до Батьківщини. 
     Шановні друзі! «Прибузькі солов’ї» – це пісенна сім’я у великій загальноінститутській родині, яка щорічно поповнюється новою когортою юних талантів; це колектив творчих, гуманних, патріотично налаштованих молодих людей, які, удосконалюючись особисто, дарують натхнення своєю творчістю багатьом тисячам людей.
     Наші двері відкриті для усіх, хто любить пісню, хто прагне вдосконалюватись, хто хоче знайти нових друзів, працювати з талановитими педагогами, дарувати суспільству одне з найвишуканіших мистецтв– мистецтво пісні.

Ласкаво просимо!

Художній керівник
Тетяна Василівна Юрченко

gramm2
 

 

Розробка сайту:  uaBiznes.info