Козацькі забави

Гарт українського духу, виховання мужності...

     Разом із материнським молоком кожен із нас проникається почуттям гордості та шани за те, що ми - українці, ми - козацького роду. Це почуття підживлюється та зміцнюється упродовж життя завдяки батькам, вихователям, учителям, наставникам. Любов до Батьківщини не залежить від того, де ви проживаєте, якою мовою розмовляєте, марки одягу якої країни носите. Вона - в крові. Вона починається із трепету серця, коли звучить державний гімн, проявляється у вчинках, і не закінчується ніколи...
     04 грудня 2013 року циклова комісія фізичного виховання та захисту Вітчизни нашого інституту вже традиційно організувала та провела спортивне свято «Козацькі забави», присвячене Дню збройних сил України. 5 студентських команд продемонстрували свою мужність, силу та наполегливість, виконуючи спортивні (а інколи із нотками гумору) завдання. Але ж зупинимось детальніше на яскравих моментах дійства.
     Під звуки козацького маршу команди вийшли до зали та зайняли свої позиції. Ведучі заходу, від імені усіх працівників та студентів кооперативного привітали юнаків, чоловіків зі святом. Побажали здоров'я і сили, успіхів у збереженні найвищих цінностей людини, народу, Батьківщини. Було зазначено, що саме слово «козак» - синонім до словосполучення «вільна людина». Це - воїн, який захищає рідну землю, свободу та честь свого народу. Така позиція властива кожному українцеві, адже по їхніх жилах тече кров цих сильних, відданих ненці Україні, героїв.
     Цього року в козацьких розвагах взяли участь козаки відділення обліку та маркетингу, товарознавчо - комерційного відділення, організації виробництва та технології обслуговування, фінансового, а також команди - представники факультетів інституту.
     Головним суддею змагань, «кошовим отаманом» виступив Василь Михайлович Оніщук. До складу суддівської колегії увійшли співробітники інституту І.П. Щур, В.М. Севастьянов, О.В.Сікула, В.В.Пірог, В. В. Стрихар, О.О.Москалюк. Підтримували учасників гучними аплодисментами, вигуками та просто привітними усмішками активні, небайдужі глядачі в обличчі друзів та наставників.
     Ось і розпочалося дійство! Приємно було спостерігати, як горіли вогники в очах учасників команд. Жага до перемоги переповнювала серця, їхня енергетика передавалася присутнім. Адреналін в крові грав нестримно. Це свідчило про те, що наші юні захисники - надійна опора для нас. Вони безстрашні, стійкі та вольові!
     Різнопланові розважальні забави були приготовлені для козаків. Хоч тут і прозвучало слово «забави», проте самі конкурси були далеко не дитячі. Хлопці демонстрували свою силу, вправність, витримку, завзятість, непохитність фізичну та духовну. Цим ламали стереотипи про пасивність сучасної молоді, несвідоме слідування західній моді, байдужість до майбутнього. Довели кардинально протилежне і навіть більше.
     Конкурсні розваги на зразок «Комплексна естафета», «Міряємо сили», «Готуйся до бою», «Хто більше зголоднів», «Стрибки на «сковороді»», «Одягання ЗЗК (загальновійськовий захисний комплекс), «Лава на лаву», «Єдність» стали перевіркою й для самих юнаків. Це дало їм змогу відчути свою силу і стійкість, побороти певні страхи, комплекси. Подібні заходи - рушійна сила, поштовх до дій. Після їхнього проведення хтось починає більше собою пишатися, помітивши результати тренувань, хтось вчиться працювати в команді, наповнюється її духом, інший - розвиває в собі спортивну культуру, дехто помічає і визнає недопрацьоване, розуміє, що варто наполегливіше старатися.
     Таким чином, висновок один: виховні, спортивні заходи, типу «Козацьких забав», - вагомий елемент у ланці навчально-виховного процесу Хмельницького кооперативного торговельно - економічного інституту, адже "сприяють розвитку, посиленню фізичної та розумової роботи студентів. Наповнюють, спонукають до роздумів, формують свідому особистість.
     Додали драйву художні номери у виконанні учасників студентського театру «Прибузька Січ», які нагадали нам, українцям, якою багатою, барвистою, унікальною є наша культура. Запальний «Гопак», милозвучні музичні композиції стали підтримкою для учасників команд та «ложкою меду» в хмільному «напої» зимового дня.
     Так. саме хмільному, адже захід настільки зарядив присутніх своєю енергетикою, що кожен виходив із залу переповнений приємними враженнями, емоціями, азартом. Усі команди виклалися на повну. Та. за результативністю по балах, перемогу отримали наші бухгалтери, з чим ми їх сердечно вітаємо. Бажаємо, щоб отой запал та рівень енергетики ніколи не гас, а лише зростав і заряджав оточуючих. З перемогою вас, хлопці!

 

Розробка сайту:  uaBiznes.info