Першовересень у ХКТЕІ

"Літо збігло, як день, і з невлежаного туману вийшов синьоокий, золоточубий вересень" – саме ці рядки Михайла Стельмаха лежать на устах в кожного. Осінь.

Першовересень у Хмельницькому кооперативному: патріотичне свято зі сльозами на очах

     «Літо збігло, як день, і з невлежаного туману вийшов синьоокий, золоточубий вересень» – саме ці рядки Михайла Стельмаха лежать на устах в кожного. Осінь.
     Це, мабуть, єдина пора року, коли так цінується кожен сонячний день. Із особливим трепетом вересня чекають першокурсники. Адже вони ступають на сходинку, яка веде до стійкої платформи знань, умінь, навичок, фахових компетенцій, що є головною перепусткою на ринок праці.
     «Слава Україні!», – саме з цих слів розпочалося свято мудрості і юності в Хмельницькому кооперативному торговельно – економічному інституті. Особливо урочисто, здається, із самих душ, лунали звуки державного гімну, велично майорів прапор, честь підняти який було надано кращим студентам магістратури та бакалаврату. 
     Ностальгічні погляди дорослих, душевний щем, смуток і радість переплелися разом. День знань – справжнє всенародне свято мудрості, доброти, людяності. Цей день завжди особливо урочистий і хвилюючий, адже саме з нього розпочинається незвіданий і цікавий шлях до пізнання, самостійного життя, професійних звершень.
     І водночас – цей день дуже сумний, бо вперше за двадцять три роки Незалежності урочистості цієї величної події ми відзначаємо в умовах неоголошеної, проте справжньої війни, коли привітання та побажання затьмарені гіркотою втрат наших мужніх воїнів та мирного населення.
     Наші серця стискалися від усвідомлення того, що для багатьох школярів і студентів немає першовересневої «лінійки», щасливого сміху, спілкування з друзями, мирного неба, рідної, затишної оселі, де чекають батьки. Сьогодні, як ніколи, ми маємо цінувати мир, плекати відчуття єдності.
     Тішить те, що прогресивний дух молодого покоління не просто жевріє, а зростає. Юнацтво прагне здобувати знання, вчитися оперувати ними для того, щоб вивести країну на гідний рівень розвитку. Адже вона – наша ненька, яка віддає нам всю себе: від крихітної грудочки землі, до найціннішого – незламного духу козацького. Бо ж вистояти – значить перемогти.  
     Сьогодні, 01 вересня 2014 року, студентську громаду ХКТЕІ поповнило 830 молодших бакалаврів, спеціалістів і магістрів нового набору. Із самого дитинства батьки плекають у молодому поколінні почуття гідності, а завдання вищої школи – виховати різнобічно розвинену, фахово досконалу, моральну Особистість – ця теза червоною стрічкою пронизала канву урочистого дійства.
     Патріотичні слова, пісні, кольори… Духовність Божого благословення, дарована щирою молитвою отця Михайла, урочистість традиції передачі Ключа Знань як символу цінностей студентства ХКТЕІ.
     Наче святиню, кожен першокурсник трепетно підбирав для себе барвисту вишиванку, щоб самим зовнішнім виглядом вигукнути: «Я українець! І я цим пишаюся!»

Україна єдина, друзі! Слава Україні!

Розробка сайту:  uaBiznes.info