Мужність і відвага крізь покоління

    Оберегом кожної нації є її культура та духовні цінності, які передаються від покоління до покоління. Особливо це стосується традиційних свят, започаткованих ще нашими пращурами.
    Свято Покрови Божої Матері, яке православні відзначають 14 жовтня, бере свій початок ще з візантійських часів.  Тому його зміст став особливо актуальним для української землі.  У сучасних нелегких обставинах життя   народу через військову загрозу цілісності своєї держави з боку Російської Федерації  так важливо просити Покрови над нами у Пресвятої Владичиці. Адже вся наша історія свідчить про її особливу любов до України і певним є, що вона не залишить нас і тепер, коли так потребуємо її заступництва у Божого Сина.
    Відповідно до Указу Президента України «Про відзначення у 2015 році Дня захисника України» від 23.08.2015 року № 497 для піднесення бойового подвигу, самовідданості громадян, які присвятили своє життя служінню Українському народу, посилення суспільної уваги та турботи про захисників рідної землі, збереження та розвитку національних військових традицій це свято відзначатиметься на державному рівні.
    Враховуючи вище викладене, 13 жовтня 2015 р. з нагоди свята Покрови Пресвятої Богородиці та відзначення Дня захисника України у Хмельницькому кооперативному торговельно-економічному інституті було проведено виховну годину «Мужність і відвага крізь покоління».
    У переддень заходу студенти відвідали музей «Православ’я Поділля», де ознайомилися з древніми витоками християнства, історією Подільського краю, його православними святинями, відродженням та сьогоденням Православної Хмельниччини. Директор музею Марія Добровольська люб’язно надала для демонстрації на виховному заході ікону Покровської Божої Матері.       Розпочалася виховна година піснею «Біжать у Почаїв стежки і дороги» у виконанні хору інституту, продовжилася молитвою до Богородиці. Адже саме образ Діви Марії здавна в українського народу вважається захисником та заступником воїнів. Через усі виступи в залі пройшли слова молитви і звернення до неї за всіх патріотів від часів козацтва до сьогоднішніх днів, героїв Майдану, Революції Гідності, в пам'ять про загиблих у зоні АТО наших земляків-хмельничан.
    Інсценізація за творами Тараса Григоровича Шевченка «Гайдамаки» та «До Основ’яненка» особливо пробудила дух патріотизму, надихнула гордістю за Україну, за воїнів, які стоять на сторожі нашої держави.
    Затамувавши подих, студенти слухали авторську пісню Наталії Май  «Небесна сотня» у виконанні  Тетяни Смішко та Ірини Вербич. Емоційно та проникливо і виступаючі, і усі присутні в залі пройнялися найсвятішими людськими принципами – добра, щирості, любові до своїх рідних, до своєї землі, до нашої України.
    Пісня «Найкращих забирають небеса» на слова Людмили Максимлюк, музику Михайла Олійника, яку виконали Олександр Приян, Сергій Кирилюк та Олександр Предка пролунала як молитва за усіма героями, усіма, хто віддав свої життя за волю, за свободу, за справедливість.
    Цього дня усі ми відчули себе частинкою великого українського народу, що впродовж століть не втратив гордості та гідності, козацького духу та незламного патріотизму.

СЛАВА УКРАЇНІ!

ГЕРОЯМ СЛАВА!

 

Розробка сайту:  uaBiznes.info