Борітеся – поборете…

Цього року українська спільнота урочисто відзначає 200-річчя від дня народження великого генія українського народу – Тараса Григоровича Шевченка.

ПІД КОБЗАРЕВОЮ ЗОРЕЮ

     Цього року українська спільнота урочисто відзначає 200-річчя від дня народження великого генія українського народу – Тараса Григоровича Шевченка. У Хмельницькому кооперативному торговельно-економічному інституті упродовж лютого – першої декади березня поточного року відбувся цілий комплекс виховних і літературно-мистецьких подій, спрямованих на вшанування пам’яті Великого Кобзаря, якими було охоплену усю студентську молодь.
    
Студенти ХКТЕІ мали чудову можливість відвідати заходи до 200-річчя Т.Г. Шевченка, що відбулися у різних музейних і бібліотечних закладах нашого міста. Зокрема, незабутні враження у вихованців навчального закладу залишилися від екскурсійних походів до обласних художнього та літературного музеїв. Теми цих заходів досить промовисті: «Виставка одного портрета», «Музейна Шевченкіана». Особливим трепетом душі, сповненої віри у краще майбутнє України, гордості за рідний край пройнялися студенти, що відвідали захід «Встане Україна і розвіє тьму неволі», який відбувся у музеї історії нашого міста.
    
Нікого не залишили байдужим змістовні лекторії ««Моє серце, раю мій, покою…», «Інтимна лірика Т.Г. Шевченка», проведені для наших студентів працівниками обласного літературного музею та бібліотеки для юнацтва. Учасники лекторіїв перегорнули найцікавіші та маловідомі сторінки творчості Великого Кобзаря, зокрема перлини його інтимної лірики та живопису.
    
Пройтися кожною із життєвих стежин величного українського митця змогли студенти, які були запрошені на виховну годину під назвою «Тарасовими стежками: Олімп і Голгофа великого українського генія». Кожен, хто завітав на захід, відкрив у серці свого, неповторного Шевченка – кріпака, патріота, борця, художника, співця жіночої долі.
     Завершальним акордом вшанування Кобзаря у ХКТЕІ стала літературно-музична композиція «Слово, пісне, думо Кобзарева, ви – окраса й суть мого життя», що відбулася 6 березня поточного року. Учасники цього дійства продемонстрували художнє читання творів Т.Г. Шевченка і власних віршів у поєднанні з оригінальними вокальними та хореографічними постановками, вклавши часточку своєї душі у кожне слово, кожен рух.

     Унікальність цього мистецького заходу полягає у тому, що на нього завітали чотири музи великого українського генія, які у свій час надихали Т.Г. Шевченка на створення вершинних поезій та шедеврів живопису. Адже усі жінки, пов’язані з особистим життям поета, стали основою багатьох оригінальних портретів, створених пензлем талановитого Шевченка-художника.
    
Крім того, на літературно-мистецький захід був запрошений митець Поділля, для якого творчість Шевченка стала дороговказом і літературним кредо, - Володимир Олійник, у мистецькому доробку якого є збірка «Під Кобзаревою зорею».
    
Студенти щиро пройнялися усіма стражданнями і здобутками видатного генія українського народу, що підніс на найвищий п’єдестал людської пошани любов до рідного краю, а також жінку та кохання до неї.
    
Перед усіма учасниками заходу відкрилися сторінки життя, історія любові,  боротьби за Україну – це промовисті свідки особистих невдач і творчих звершень великого українця, життя якого  – благородний порив любові до рідного краю та людини.
    
Уже двісті років живе Кобзар серед нас, відроджується велич його слова навіть у юних серцях і душах, підтвердженням цього є патріотична пісня, що стала фінальним акордом літературно-мистецького заходу й ще раз засвідчила небайдужість студентів ХКТЕІ до долі України, щирість їхніх почуттів до рідної землі.
     Такі виховні заходи є не просто вшануванням пам’яті Великого Кобзаря, але  й активною пропагандою самобутньої української літератури, усвідомленням великої відповідальності та гордості за те, що ми справжні українці.

Розробка сайту:  uaBiznes.info