ВИПУСК В ОСТАННІЙ ДЕНЬ ЗИМИ

На кожних випускових урочистостях є миті, які запам’ятовуються на довгі роки і самим випускникам, і викладачам, і батькам. Випуск бакалаврів (зі спеціальностей «Фінанси і кредит» та «Бухгалтерський облік»), що відбувся 28 лютого 2015 року також став особливим.

    На кожних випускових урочистостях є миті, які запам’ятовуються на довгі роки і самим випускникам, і викладачам, і батькам. Випуск бакалаврів (зі спеціальностей «Фінанси і кредит» та «Бухгалтерський облік»), що відбувся 28 лютого 2015 року також став особливим.   

    Святкові кольори елегантного вбрання, яскравість посмішок, хвилювання, вдячність, радість, щирі слова привітань – це звичайний «коктейль» для такої події, як випуск. А ще – переосмислення пережитих у навчальному закладі років навчання, нові відмітки на особистісній шкалі успіху, рефлексія перших професійних спроб, усвідомлення себе дорослим.   

    Ми, співробітники ХКТЕІ, усі, хто має відношення до навчально-виховного процесу, отримали унікальну педагогічну можливість спостерігати за «зростанням» наших студентів, у тому числі й під час випускових урочистостей. Спочатку на рівні молодшого спеціаліста, потім – бакалавра, зрештою – магістра.   

    Процитуємо слова ведучих випускових урочистостей – Романа Малишевського та Марини Крамар: «Сьогодні минає зима, а з нею – вагомий етап нашого життя. Ми розпочали його випускниками коледжу і тоді вважали себе вже дуже дорослими. Сьогодні ж розуміємо, якими дітьми ще були. Послідовно проходячи усі сходинки навчання на бакалавраті, ми цілісною картиною інтегративної єдності сприймали й усвідомлювали сутність трикутника, на вершинах якого: теорія – практика – наука, а в центрі – особистість професіонала!    

    Ми навчалися і працювали, ми стояли на Майдані Гідності, обстоюючи право на власну свободу і власну державу… Ми плакали… І пишалися подвигом Небесної сотні.    

    Ми навчились об’єднуватися і самоорганізовуватися для допомоги українській армії. Ми відчули смак найвищої насолоди – радості від того, що твориш добро задля загального блага!   

    Сьогодні ми усі усвідомили – яке величезне щастя жити, навчатися, працювати на рідній землі, у рідній країні, під мирним небом. Сьогодні ми чітко розуміємо необхідність завершення навчання на рівнях спеціаліста і магістра».            

    У вітальному слові в.о. ректора інституту Людмили Коваль, декана факультету економіки і маркетингу Ярослави Мудрої-Рудик, у виступах кураторів, голів державних екзаменаційних комісій, практичних працівників-партнерів інституту ми відчували головну ідею: ми живемо у найскладніший час новітньої історії України. Так, наші душі сповнені хвилюванням, але є головне правило, те, яке дозволяло українцям вистояти завжди: «Віра, помножена на працю, дасть результат».           

    Хочемо, щоб у літописі інституту залишилися слова з промов старост і представників академічних груп випускників:

    Ольга Мединська, бакалавр (спеціальність «Бухгалтерський облік»), староста групи: «Сьогодні не лише останній день зими! Сьогодні останній день нашого перебування у стінах інституту, який за стільки років навчання став для нас другою домівкою. Кожен з нас здобуває знання в галузі економіки ще з 2009 року.

    Крок за кроком ми опановували сфери обліку і аудиту. Лекційні заняття, семінари, практична робота… Все це наближувало нас до досягнення бажаної мети.

    Кульмінацією цього завжди були екзамени. Хочу зараз трохи пожартувати. Я впевнена: в думках перед кожним іспитом була ідея про подарунок «Рафаелло» – замість тисячі слів, однак інколи доводилося діяти і за афоризмом невідомого студента: «Гугл знає все!», а потім за правилом трьох «Z»: «Зазубрив, здав, забув!»

    Нам ніколи не забути ті недоспані ночі, конспекти, закон попиту і пропозиції, а також 30-й рахунок під назвою «Каса»! І вже перебуваючи на практиці, на стажуваннях та реальній роботі, – адже багато з нас вже працюють, при опановуванні посадових обов’язків, наша підсвідомість каже: та я ж усе це вже знаю!

    Шановна Людмило Миколаївно! Як великий і красивий корабель знання височіє над Бугом рідний нашим серцям ХКТЕІ. Скільки особистостей зросло під його вітрилами, скільки красивих доль взяло тут початок!

    Натхнення Вам, міцного здоров’я, наснаги, зростання нашій Альма матер!

    Ми розуміємо, що здобували освіту не лише через зацікавленість чи питання престижу. Основним результатом вищої освіти є формування висококваліфікованих фахівців, тобто здобуття певної професії, створення умов для професійного становлення, продуктивної праці, успішної кар’єри.

    Користуючись нагодою, хотілося б зацитувати думку великого генія Стіва Джобса: «Друзі! Ваша робота заповнить значну частину життя, і єдиний спосіб бути повністю задоволеним – робити те, що, на вашу думку, є великою справою».

    Так історично складається, що нашому поколінню випала неабияка місія: поставити молоду, уражену військовими діями, країну на ноги.

    Я, як патріот України, вважаю своїм головним обов’язком сприяння розвитку нашої держави. Для мене – це особиста «велика справа»! І я закликаю усіх випускників та присутніх: нехай ваша «велика справа» викарбується в історії країни значним внеском у розвиток економічної сфери суспільства і, можливо, саме ви залишите слід в історії! Наше майбутнє залежить тільки  від нас! Ми самі є творцями своєї долі! Ніколи не зупиняймося на досягнутому!».

    Марина Крамар, бакалавр (спеціальність «Бухгалтерський облік»), староста групи: «Перед нами відкриються тисячі доріг, але кожен обере особистий життєвий шлях. Упевнена, що багато з нас претендуватимуть на здобуття повної вищої освіти – освітнього ступеня магістра.

    І при будь-якому рішенні – чи торувати шлях фахівця з фінансів і бухгалтерського обліку, чи удосконалитись в науковому напрямі, – бажаю вам прямувати обраним шляхом твердо, впевнено, пам’ятаючи, що ми є випускниками ХКТЕІ, адже він з честю виконав свою високу місію, – долучив нас до джерел інтелекту і фахових компетенцій, культури і духовності, збагатив скарбами рідної мови та вказав на високі горизонти національної свідомості та громадянського сумління, прищепив пагони історичної пам’яті та гордості за велич нашої країни.

    У цьому вклад усіх – ректора, адміністрації, деканів і викладачів, – усіх, хто щоденно віддавав нам частинку свого серця, аби вивести на широкий життєвий шлях. Нехай наші успіхи у майбутньому стануть винагородою за благородну працю і терпіння усьому колективу ХКТЕІ… 

    Шановні випускники! Вирушаючи у незвідану дорогу життя, візьміть із собою благословення батьків і вчителів, – вічні, як рідна земля, напутні слова, які додадуть вам віри у завтрашній день, надії на власні сили, цілеспрямованості та сміливості у досягненні високих ідеалів і омріяних цілей вашого щасливого майбутнього життя. 

    І – наостанок. Одного разу всесвітньо відомий скрипаль Оле Булль виступав з концертом. І раптом струна його скрипки обірвалась. Він не розгубився, а просто закінчив мелодію на трьох струнах.  

    Таке життя, воно змушує нас закінчувати мелодію і на трьох струнах, коли одна виходить із ладу. Щастя, долі вам зичу, дорогі випускники! Пам'ятайте, що на Землі немає другої такої особистості, як ви! Знайдіть себе і будьте собою».

    Наталія Новаковська, бакалавр (спеціальність «Фінанси і кредит), староста групи: «…Якщо ти не можеш бути сосною на вершині пагорба, будь деревцем у долині; але ж тільки будь найкращим деревцем біля джерела! Будь кущиком, якщо ти не можеш бути деревом. Якщо ти не можеш бути кущиком, будь травинкою і зроби дорогу щасливішою. Виграємо ми чи програємо – не так важливо. Проявляй усе краще, що в тобі є.

    Шановні викладачі! Зараз ми хочемо звернутися саме до Вас, адже з Вашою допомогою ми знаходимо себе як професіонали. Звичайно, це відчувається не одразу, перед нами простягається велика дорога перешкод, але разом з нашими викладачами ми їх успішно долаємо.

    До істинного Педагога йдуть зі своїми болями і радощами, черпають сили для підкорення нових висот, бо він заглядає у минуле, живе у сьогоденні, прокладає місток у майбутнє.

    Ви щиро і щедро відкриваєте нам очі на загальнолюдські цінності, такі, як дружба, взаємоповага, справедливість, чесність, порядність, любов до ближнього. Ми вдячні за вогонь добра, людяності й краси, який Ви не втомлюєтеся запалювати у наших душах, за любов і теплоту, яка зігріває кожне серце. За розуміння, підтримку й розраду, безмежну віру в наші сили і знання, за життєву мудрість, чуйність і невичерпне терпіння».

    Олександр Вандоляк, бакалавр (спеціальність «Фінанси і кредит»), співробітник банківської установи: «Звертаюсь до Вас як представник тієї частини студентства, що поєднує навчання з фаховою діяльністю. Отже, п’ять порад, які допоможуть досягти успіху.

    Будьте рішучими. Процитую Йогана Гете: «До тих пір, поки ти не прийняв остаточного рішення, тебе мучитимуть сумніви, ти будеш увесь час пам'ятати про те, що є шанс повернути назад, і це не дасть тобі працювати ефективно. Тільки у той момент, коли ти твердо вирішиш повністю присвятити себе справі, будуть позитивні результати».

    Ніколи не бійтесь проблем. Одного разу в моєму житті постало питання: поєднувати навчання із роботою чи ні. Найбільш складним у цій ситуації було не робота і навчання разом, а страх перед прийняттям рішення. Звичайно, працювати і навчатись – це нелегка справа, проте не потрібно замикатись у собі. Важкі часи – це такий період нашого життя, коли ми просто не хочемо знайти вихід із непростої ситуації, вирішити певні проблеми. Тому, коли ви залишаєтесь віч-на-віч із певною проблемою, потрібно не зациклюватись на ній, а одразу починати пошук шляхів для її вирішення.

    Вимагайте більшого від себе і від інших. Люди категорії «В» наймають людей категорії «С» тому, що не хочуть виглядати гірше на фоні розумніших. Люди категорії «А» наймають людей «А+» тому, що хочуть досягнути кращого результату. Не будьте людьми категорії «В». Тільки кращі спеціалісти, кращі підлеглі, кращі керівники будуть поруч із вами, якщо ви будете покращувати свої знання та навички та будете прагнути до самовдосконалення.

    Найкращий спосіб не розчаруватись – це нічого і ні від кого не чекати. І, як казав, А П. Чехов: «Бережіть в собі людину». Що б не трапилося, це має бути в голові і серці, адже ми живемо у такому суспільстві, коли саме за людяними відносинами між колегами, студентами, керівництвом, сім’єю ховається яскраве майбутнє.

    Я впевнений, що отримані в інституті глибокі знання, дозволять вам гідно вступити до молодої когорти правників і надалі залишатися на висоті вимог нашої доби.

    І на останок – бажаю вам знайти роботу до душі, яка б приносила радість, і ви черпатимете з неї тільки найпозитивніші емоції, працюватимете тільки з найкращими спеціалістами та отримуватимете гідну винагороду за свою працю. Це і є найважливішою запорукою життя в гармонії!»

    А ми хочемо сказати випускникам: «Удачі вам, друзі! І до зустрічі…у магістратурі!» 

 

Вікторія Церклевич,проректор з науково-педагогічної та виховної роботи ХКТЕІ

 

Розробка сайту:  uaBiznes.info