Засіданні круглого столу ХТТП

Науково-педагогічні працівники та студенти Хмельницького кооперативного торговельно-економічного інституту 14.10.2014 р. взяли участь у засіданні круглого столу в Хмельницькій торгово-промисловій палаті на тему: «Спрощена система тимчасового вивезення товарів за кордон «Карнет АТА», як механізм сприяння виходу українських товарів на зовнішні ринки».

     still1015_00000Науково-педагогічні працівники та студенти Хмельницького кооперативного торговельно-економічного інституту 14.10.2014 р. взяли участь у засіданні круглого столу в Хмельницькій торгово-промисловій палаті на тему:  «Спрощена система тимчасового вивезення товарів за кордон «Карнет АТА», як механізм сприяння виходу українських товарів на зовнішні ринки». 
     Організатором  цього заходу стали   Хмельницька торгово-промислова палата, а  співорганізаторами - Торгово-промислова палата України, Хмельницька митниця Міндоходів за сприяння  управління зовнішньо-економічної діяльності та інвестицій  Департаменту економічного розвитку і торгівлі Хмельницької облдержадміністрації. На круглий стіл були запрошені представники науки, підприємств різних форм власності нашого регіону.
     Експерти торгово-промислових палат та митниці надали  повну інформацію про  призначення та функціонування Карнетів АТА:  де і як можна отримати Карнет АТА в Україні; особливості та переваги їх використання; порядок оформлення Карнетів АТА митними органами  України, Росії, Білорусії та країнами - членами  Конвенції; мету використання товарів, що вивозяться  за Карнетами АТА.
     Карнет АТА – уніфікований міжнародний митний документ, який  ухвалено  відповідно до положень Конвенції про тимчасове ввезення, укладеної у м.Стамбулі 26 вересня 1990 року. Це документ, що  використовується як митна декларація для  товарів, які тимчасово без застави ввезені  на митну територію країни-учасниці Конвенції. Україна  стала повноправним членом міжнародної системи  АТА  й запровадила на своїй  митній території обіг Карнетів АТА з 01 березня 2008 року.   still1015_00004
     Науково-педагогічні працівники  та студенти ХКТЕІ мали можливість ознайомитись, побачити та потримати в руках  документ – Карнет АТА, інструкцію та додатки  до нього. Студенти ХКТЕІ «на рівних» зі  своїми педагогами мали можливість взяти участь у дискусіях, поставити запитання  поважним експертам та отримати від них вичерпну відповідь. А як важливо було почути від представників установ та організацій, бізнес-структур відгуки щодо використання Карнет АТА в своїй  практичній діяльності, про переваги  та проблеми, що виникають при використанні  таких  документів.
     Цей захід – особливо цінний  для  викладачів та майбутніх фахівців спеціальності «Товарознавство та експертиза в митній справі. Світовий ринок товарів та послуг. Митне регулювання». Адже це  свого роду  освітній «триптих», який базувався  на інноваційних технологіях та   вміло поєднав науку, теорію, практику, що застосовуються  при  переміщенні товарів за кордон  у сучасних  умовах  зовнішньоекономічної діяльності між країнами.
     Завдячуючи співпраці  Хмельницького кооперативного торговельно-економічного інституту та Хмельницької торгово-промислової палати, викладачі та студенти    мають  гарну можливість почерпнути свої знання на подібних заходах. 

 

Розробка сайту:  uaBiznes.info