Участь у круглому столі

Викладачі та студенти Хмельницького кооперативного торговельно-економічного інституту 11 листопада 2014 року відвідали круглий стіл на тему: «Вплив нелегальної тютюнової продукції на економіку України», який відбувся у Хмельницькій торгово-промисловій палаті.

     Викладачі та студенти Хмельницького кооперативного торговельно-економічного інституту 11 листопада 2014 року відвідали круглий стіл на тему: «Вплив нелегальної тютюнової продукції на економіку України», який відбувся у Хмельницькій торгово-промисловій палаті.
     Метою відвідування круглого столу було удосконалення знань та підтримка всеукраїнського проекту у боротьбі з нелегальною торгівлею тютюновою продукцією.
     Під час заходу провідні експерти, представники влади, бізнесу, громадськості та освіти обговорювали зростаючу проблему нелегальної торгівлі в Україні, її негативний вплив на економіку України, шляхи  вирішення таких проблем.
     Під час обговорення заступник начальника інспекції з питань захисту прав споживачів у Хмельницькій області Зарубін Анатолій Михайлович розповів про систему, яку створено в ЄС, в якій міститься список недобронадійних виробників та реалізаторів продукції, і всі споживачі мають можливість ознайомитися з цим списком.
     Головний спеціаліст інспекції з питань захисту прав споживачів у Хмельницькій області Левкун Тетяна Олександрівна зауважила, що зазначена вище проблема існує, але своєчасно її виявити та ліквідувати неможливо, бо перевірки здійснюються лише з дозволу Кабінету Міністрів України.
     Начальник відділу провадження у справах про порушення митних питань оперативного управління боротьби з контрабандою та митними правопорушеннями Хмельницької митниці Міндоходів Юровський Костянтин Валентинович повідомив, що з 1 контейнера контрабандних тютюнових виробів  прибуток складає більше 1 млн.дол. США, а якщо порахувати за рік, то це перетворюється у велику суму, яка була б суттєвою підмогою бюджету України.
     На поставлені запитання студентів та викладачів відповідали представники влади. Молодь цікавили питання ліцензування тютюнової продукції та покарання за порушення законодавства щодо реалізації фальсифікованих  підакцизних товарів. З відповідей можна зробити висновок, що покарання за порушення законодавства є анулювання ліцензії. Але чи є це покаранням? Адже на наступний день можна отримати нову ліцензію.
     Заходи такого характеру -  це свого роду практична складова освітнього прогресу, активна участь представників інституту у боротьбі з тіньовим ринком тютюнової продукції задля забезпечення кінцевого результату – збільшення доходів у бюджет України.
     Цей круглий стіл сприяв підвищенню професійної компетентності викладачів інституту та обізнаності студентів з фахових дисциплін.

 

Викладач І. І. Осика

Розробка сайту:  uaBiznes.info