Практика з перших днів навчання!

Гарною традицією у інституті та коледжі інституту в перші дні навчання є те, що для студентів проводиться навчальна практика «Вступ до фаху», основним завданням якої є знайомство студентів з обраною спеціальністю.

     Гарною традицією у Хмельницькому кооперативному торговельно-економічному інституті  та коледжі інституту в перші дні навчання є те, що для студентів проводиться навчальна практика «Вступ до фаху», основним завданням якої є знайомство студентів з обраною спеціальністю,  особливостями професійної діяльності та прищеплення любові до майбутньої професії.
     До  проведення навчальної практики були залучені  викладачі інституту та коледжу  інституту, практичні працівники  з різних сфер діяльності м. Хмельницького, колишні студенти ХКТЕІ - теперішні практичні працівники.
     Вагомість проведення таких зустрічей надзвичайно велика. Адже студенти мають чудову можливість безпосередньо отримати відповіді на запитання, що їх цікавлять від фахівців певної галузі. Теорія, що вивчається на заняттях, оживає на устах працівника установи, який дає відповідь. Крім того, студенти переймаються не лише самою суттю запитання, а й атмосферою, що панує в аудиторії. Саме таким чином кожен, хто уже ступив на першу сходинку платформи до здобуття бажаної кар’єри, має змогу відчути настрій, проаналізувати хід думок та почерпнути безцінний досвід в тих, хто уже роками займається обраною справою.
     Доповідачі звернули увагу на той факт, що надзвичайно важливо любити свою професію. Любов до професії породжує відданість їй, зацікавленість, бажання пізнавати нове, самовдосконалюватись, а  як наслідок – високу результативність. Вона ж, в свою чергу, обіцяє значний прибуток. Отже, слід вчитися виробляти системність та порядок у справах, аби бути успішним. Вивчати досвід інших, цікавитися нововведеннями.
     Часто складні запитання витісняють, здавалося б, не такі суттєві, оскільки, для більшості студентів професії бухгалтера та фінансиста звучать практично як синоніми. За допомогою навчальної практики «Вступ до фаху»  викладачі, запрошені практичні працівники розрізнили ці види професійної діяльності.
     Студенти могли ознайомитись з вимогами роботодавців до фахівців - потенційних працівників, основними з яких є глибока теоретична підготовка, комунікабельність, здатність до швидкого «реагування», здатність мислити на перспективу, організованість, трудова дисциплінованість. Практичні працівники переконували, що саме завдяки сумлінному ставленню до навчання, цілеспрямованості та наполегливості можна досягти поставленої мети.
     Допомогли зрозуміти особливості професії бухгалтера працівники з таких установ: бюджетних установ (бухгалтер централізованої бухгалтерії управління освіти Хмельницької міської ради, заступник начальника відділу звітності Головного управління ДКСУ у Хмельницькій області) та приватних підприємств (головний бухгалтер ТОВ «Поділля-постачбуд», старший касир торговельного залу будівельного гіпермаркету  «Епіцентр К», директор секретарської компанії «Флай»). Адже бухгалтер — фахівець, який  стежить за рухом коштів, працює за сучасною системою обліку. Його основне завдання - формування зовнішньої та внутрішньої звітності, своєчасна і правильна сплата податків, робота з партнерами і клієнтами організації, контроль за фінансовим станом компанії — щоб кожна копійка була врахована і зафіксована документально.

     Проінформували про усі тонкощі роботи фінансиста працівники з банківських установ (керівник напряму «Юніор-банк» та агентської мережі Приватбанк,  старший експерт ОТП-банку, кредитний експерт «Імексбанку», начальник відділення УПБ, начальник Зарічанського відділення ПАТ «Укрсоцбанк»), страхових компаній (директор НАСК «Оранта»), державних організацій (начальник відділу погашення заборгованості ДПІ у м. Хмельницькому) та приватних підприємств (начальник відділу продаж ТОВ «Марс-Україна»). Фінансисти здійснюють облік та аналіз банківських операцій, проводять розрахунки і складають звітність в комерційних банках, кредитних організаціях та інших кредитно-фінансових установах.


     Спеціаліст міського управління торгівлі Хмельницької міської ради проінформувала студентів про стан та перспективи розвитку торгівлі у м. Хмельницькому;  менеджер зі збуту ТМ «Мамин хліб» охарактеризував роботу підприємства, що динамічно розвивається і є лідером серед виробників хлібобулочних і кондитерських виробів в Україні;  головний спеціаліст інспекції з питань захисту прав споживачів  у Хмельницькій області розповіла про здійснення контролю за якістю товарів на ринках та торгових підприємствах міста та області, навела приклади вилучених фальсифікованих товарів, ознайомила з правилами маркування вітчизняної та імпортної продукції;  начальник управління сприяння розвитку підприємств ТПП повідомила про напрями діяльності Хмельницької торгово-промислової палати, співпрацю з іноземними фірмами, особливості проведення товарознавчої експертизи.

     Готельно-ресторанний бізнес є галуззю з високим рівнем доходів, а отже й конкуренції, що має за мету максимально задовольнити потреби споживачів, забезпечити високий рівень комфорту, залишити незабутні враження гостям. З особливостями цього виду діяльності ознайомили студентів такі фахівці, як: в.о. начальника з туризму в Хмельницькій області,  керуюча навчально-виробничим кафе «Меркурій», власник піцерії «Чілінтано» та адміністратор кафе «Провінція».
     Отримана інформація була актуальною й корисною, студенти  активно спілкувалися із запрошеними гостями  щодо обраних спеціальностей, усвідомлювали всю велич  своєї майбутньої професії і під впливом мудрих настанов відповідально та цілеспрямовано прагнутимуть досягнення своєї професійної мрії.

Розробка сайту:  uaBiznes.info