Сприяння працевлаштуванню студентів

Майстер-класи щодо успішного працевлаштування та кар’єрного зростання студентської молоді ХКТЕІ

Частина шукачів роботи вважає, що удача супроводжує тих, у кого є потрібні зв'язки. Інші вважають, що знаходять своє місце «під сонцем» ті кандидати, які безпосередньо звернулися до HR-відділу компанії, служби зайнятості або рекрутингової агенції. Є й ті, хто просто чекає пропозицій…З чого ж має розпочатись успішне працевлаштування?
    Хмельницький кооперативний торговельно-економічний інститут вболіває за майбутнє своїх студентів, тому основним завданням центру зв’язків з громадськістю, тренінгових технологій та сприяння працевлаштуванню є допомога в успішному працевлаштуванні студентської молоді. З цією метою організовуються тренінги, майстер-класи, відеолекторії тощо. Зокрема протягом квітня-травня 2015 року для студентів випускних груп проведено цикл майстер-класів «Сприяння успішному працевлаштуванню майбутніх фахівців. Ефективна підготовка студентської молоді випускних груп до виходу на ринок праці – запорука їх успішного працевлаштування».
    Основна мета заходів – допомога студентам та випускникам ХКТЕІ щодо застосування основних інструментів пошуку роботи, правового регулювання процесу працевлаштування випускників, їх ефективної самопрезентації на сучасному ринку праці та успішного працевлаштування.
    Під час проведення майстер-класів розглядалися основні вимоги до формування пакету документів, що необхідний під час працевлаштування. Особлива увага акцентувалася на резюме як основному документі під час первинного відбору претендентів на вакантні посади. Розглядалися його структура, мета складання, правила написання та оформлення. Обговорювалися типові помилки складання резюме та його презентації.
    Крім того, зверталася увага й на інші документи, які необхідно вміти укладати з метою працевлаштування: заява, анкета, автобіографія, рекомендаційні та супровідні листи тощо.
    Оскільки одним із найважливіших етапів прийому на роботу є співбесіда, то підготовці до неї на майстер-класі приділена значна увага. Розглядалися основні види співбесід, правила поведінки під час їх проходження, головні вимоги дрес-коду, етичні норми ділового спілкування тощо.
    Майбутнім молодим фахівцям надано поради і рекомендації щодо їх конкурентоспроможності на ринку праці, успішного працевлаштування та кар’єрного зростання.
    Заходи такого формату створюють сприятливі умови виявлення внутрішнього потенціалу студентської молоді, розкривають їх індивідуальні риси, що формують шлях до успіху в будь-якій професійній діяльності.
    Щоб успішно працевлаштуватися, необхідно мати точне уявлення про власні переваги і роботу своєї мрії. Головне – не піддатися спокусі і не завищити самооцінку, що нерідко ускладнює пошук роботи та унеможливлює працевлаштування. Проте надмірна сором’язливість теж не завжди доречна. Необхідно дотримуватися золотої середини.
    Подібні тематичні заходи допомагатимуть майбутнім молодим фахівцям розширити рівень обізнаності щодо практичних ситуацій під час інтерв’ю з HR-менеджером та співбесіди з роботодавцем, долати психологічний бар’єр  першого спілкування з ними, ефективно планувати професійну кар’єру у майбутньому.
    Центр зв’язків з громадськістю, тренінгових технологій та сприяння працевлаштуванню з радістю готовий сприяти працевлаштуванню студентів та випускників ХКТЕІ.
    Шановні студенти – майбутні випускники, вірте в свої сили, будьте наполегливими й успіх буде за Вами!

Розробка сайту:  uaBiznes.info