Екскурсія «Волинські замки і святині»

    Уже пройшло два місяці з того часу, як ми, студенти групи ОВ-911, вступили до студентської спільноти  ХКТЕІ. Дуже швидко, результативно, у плідному навчанні та активному творчому пошуку спливали день за днем. І з юрби 23 студентів-новачків сформувалась дружня команда, котра відзначається спільними інтересами, прагненнями і переконаннями. Саме тому ми спільно з куратором Бондарчук Н.Г. вирішили здійснити чудову подорож у світ осінніх барв та незабутніх вражень. А об`єктом нашої екскурсії обрали північний захід країни, а саме -  Рівненщину та Волинь, оскільки цей регіон славиться цікавими місцями та історичними пам'ятками.
    Перша наша зупинка була у славному галицькому місті Кременець. Старовинні  вулички міста, сповнені легенд та історичних подій, відразу надихнули на романтичний лад.
    Замкова гора у Кременці – один із цікавих туристичних об’єктів архітектури західної  України. Тисячі людей приїжджають сюди, щоб помилуватися фортечними мурами та чудовою панорамою міста, що відкривається з гори. Особливого колориту пам’ятці додала розповідь  екскурсовода Дмитра про королеву Бону. Тут перехоплює подих, завмирає душа, уяву бентежать фантастичні легенди, а неймовірні краєвиди гір заворожують погляд.
    Легенди замку є, мабуть, найцікавішою сторінкою його історії. Відвідавши його, ми були приємно здивовані, бо не такий він уже й зруйнований, як про нього кажуть, чудова фортеця ! Особливо сподобалось перебувати на північному бастіоні, коли все місто в прямому розумінні лежить біля ніг. З цієї точки відкривається така краса, що ні словами, ні жодними фотографіями чи відеоматеріалами передати неможливо. Це треба побачити !
     Їдемо далі… Проїжджаємо повз місто Дубно і селище Тараканів. Звертаємо на непомітну лісову дорогу. Наш гід Дмитро впевнено веде нас осінньою стежкою. В якусь мить ми опиняємось всередині унікального об’єкту –Тараканівського форту.
    Його побудовано таким чином, що недосвідчені мандрівники можуть пройти повз фортові стіни і нічого не помітити. З висоти пташиного польоту ця оборонна споруда дещо нагадує кратер вулкана, заглиблений у землю, щоправда, у формі трапеції. А ще свого часу, щоб замаскувати стіни оборонної споруди, було привезено спеціальні екзотичні рослини.
    Тараканівський форт зберігає чимало загадок, що лише додають йому колориту. Усіх нас надзвичайно вразили напівреальні, часом навіть фантастичні, оповіді. Старожили розповідають, що чули, як німці у стінах форту створювали секретну зброю. Коли ж 1944-го року фашисти відступали, залили бетоном нижні яруси фортеці, аби ніхто не скористався секретним озброєнням. А ще кажуть, що тут безслідно зникають люди, і, якщо вночі уважно прислухатись, чути марш солдатів.  Ще ходять легенди, що у фортеці є диво-кімната, непідвладна часу: стрілки годинників у ній то прискорюють, то сповільнюють свій хід.
    Наступною нашою зупинкою став славнозвісний «Тунель кохання» - це зелений тунель у формі ідеальної за пропорціями арки, створений заростями дерев і кущів, які сплелися між собою. Знаходиться Тунель кохання біля селища Клевань, що у Рівненському районі, Рівненської області. По суті,  він є частиною залізниці, щільно засадженої з боків деревами. А створився цей феноменальний тунель випадково. Річ у тім, що колись, за радянської влади, ця залізна дорога вела до військової бази, і її обсадили деревами для маскування. В останні роки дерева і кущі перестали обрізати, і таким чином утворився природний тунель, довжина якого становить кілька кілометрів.
    Кінцевим пунктом нашої подорожі стало місто Луцьк і його візитівка – Замок Любарта.  Ми ходили доріжками замку, піднімалися на вежу, насолоджувались  духом старовини та історії. Під час подорожі було зроблено багато фото на згадку, але найголовніші спогади ми привезли у наших серцях.
    З нетерпінням чекаємо теплих весняних днів, щоб здійснити ще одну незабутню подорож куточками нашої країни, а потім ще і ще…
    А зараз, сповнені сил та енергії, поринаємо у цікавий світ науки і творчого розвитку у нашій альма-матері –ХКТЕІ.

Розробка сайту:  uaBiznes.info