Проведення «Тижня здоров`я» у ХКТЕІ

У період з 31 березня по 4 квітня в Хмельницькому кооперативному торговельно – економічному інституті проводиться традиційний "Тиждень здоров’я".

«Здоров’я настільки переважує решту
благ життя, що здоровий жебрак
щасливіший за хворого короля. »

      Бути здоровим – означає бути щасливим. Адже, коли людина вільна від кайданів недуги, вона готова боротися із життєвими негараздами, долати, здавалося б, надзвичайно важкі випробовування життя. Легко розлучатися зі страхами, комплексами, хибними переконаннями, навіяними недоброзичливцями. Здорова людина планує, мріє, ставить мету, йде до неї, самоудосконалюється, піднімає планку вище і, знову ж таки, досягає свого. Комусь це дається важче, комусь простіше. Та суть не в цьому, а в самому процесі дій, які шліфують, формують і відточують характер, манери, стратегії. Здорова людина радіє життю. Вона  ловить моменти, оскільки не витрачає сили на безкінечну боротьбу із хворобою. Для хворої людини життя – суцільне випробування. Кожен знає, що здебільшого наше здоров’я залежить суто від нас самих. Існує вислів: «Як тривога – так до Бога». Аналогічно виходить й з лікарями. Люди не приділяють вагомої уваги своєму фізичному, та й моральному стану, допоки організм сам про себе не нагадає. Варто стежити за собою. А щоб це робити, слід знати як. Слід виховувати  в собі з ранніх років звичку здорового способу життя.
     У період з 31 березня по 4 квітня в Хмельницькому кооперативному торговельно – економічному інституті проводиться традиційний «Тиждень здоров’я». Саме поняття «здоров’я» - це база системи життя. Тому надзвичайно важливо студентів, в їх ще юному віці, налаштовувати на вірний вибір, підтримувати в цьому і постійно нагадувати про значимість ведення здорового способу життя для них самих, для їхніх майбутніх сімей. У рамках «Тижня здоров`я» було реалізовано масу заходів в аспекті формування здорового способу життя – проведено низку просвітницьких заходів, соціально – психологічних тренінгів, зустрічей з лікарями та акцій по прибиранню паркових зон міста. 
     Зокрема, 03 квітня 2014 року в приміщенні Хмельницької обласної бібліотеки для юнацтва відбулося засідання круглого столу на тему: « Здоровий спосіб життя: Престижно! Модно! Корисно!». Із вступним словом звернулася Міщенко І. – завідувач відділом реклами Хмельницької обласної бібліотеки для юнацтва. Вона відмітила, що 7 квітня вважається  Всесвітнім днем здоров’я ще із 1948 року. Недарма поняттю «здоров’я» приділено стільки уваги, адже слід розуміти, що людина не вічна і саме те, як вона проведе своє життя на землі, залежить більшою мірою від неї. Чи будуть витрачатися роки життя на досягнення бажаного, на побудову сім`ї, на подорожі, чи на безкінечну боротьбу із недугами. Про це слід задуматись всерйоз. Потім, завідувач представила гостей засідання, які виступили із власними доповідями.
     Шеремета Т. і Тимчук А. – фахівці із соціальної роботи Хмельницького міського центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, розкрили питання про «Формування ціннісних орієнтирів молоді на здоровий спосіб життя». Зокрема йшла мова про шкідливі звички, а саме – тютюнопаління. Який важкий ланцюг із хвороб тягне за собою ця «модна» звичка! Було підкреслено, що надзвичайно небезпечно дозволяти собі миттєві спокуси із сигаретного диму, адже вони викликають залежність, яка негативно відзначиться на подальшому житті.
     Лікар, акушер – гінеколог, викладач педіатрії, акушерства і гінекології Хмельницького базового медичного коледжу Розгон О. вела мову про «Сучасні аспекти репродуктивного здоров’я молоді».  Вона зазначила, що фізичне здоров’я – запорука хорошого психологічного стану. Життєво важливо в юнацькому віці не зійти із колії гідності. Адже хибні, необдумані дії призводять до катастрофічних наслідків. Для прикладу, підхопивши недугу через вирішення вести раннє, незахищене статеве життя ламається майбутнє. Через фізичне зникає гармонія в психологічному. Тому слід обдумувати свої дії, радитися із наставниками та не нехтувати походом до лікаря, щоб зайвий раз пройти обстеження і бути певним.
     Касяндрук М. – лікар – інфекціоніст Хмельницького обласного центру профілактики і боротьби зі СНІДом торкнулася історії виявлення хвороби. Виявляється, що в Україні перший хворий був зафіксований в 1987 році. Жахає те, що число інфікованих зростає неймовірними темпами. Страшна статистика показує, що наразі в Хмельницькій області зареєстровано 2199 ВІЛ - інфікованих. Лікар нагадала, що найшвидше вірус передається через кров, статевим шляхом та через грудне молоко. Дані показують, що наразі лідером із цього ряду є статевий шлях. Здоровий глузд, мудрий підхід до життя та профілактичні обстеження вбережуть від цієї смертельної хвороби.
     Ще Цицерон зазначив, що витонченість і краса не можуть бути відокремлені від здоров’я. Інструктор – методист Хмельницького обласного центру фізичного виховання учнівської молоді Боровицька Т. і персональний тренер з фітнесу клубу «Атланта», майстер спорту з гирьового спорту та пауерліфтингу Чіповий О. підтримують великого філософа і тому вирішили, що буде доречним поговорити зі студентами про значимість спорту в їхньому житті. Спочатку доповідачі відзначили теоретичні аспекти спортивного життя. Розмежували поняття «спорт» і «фізкультура». А потім обговорення переросло у жваві діалоги із нашими студентами. Тренери відповідали на численні запитання, давали поради, стимулювали молоде покоління власними прикладами.
    
В цей же час відбулася ще одна важлива зустріч наших першокурсників в обласній бібліотеці ім. Островського із головним соціальним працівником асоціації «Вікторія» Гладищуком С.С. Тема зустрічі - «Наркотики – ілюзія життя. Вплив нікотину та алкоголю на здоров’я людини». Обговорення перетворилося на відверту розмову. На власному прикладі Сергій Сергійович розповів про страшний вплив цих пагубних звичок на здоров’я і життя людей. Він відкрив усі завіси і детально розповів, яким смертельно небезпечним може бути вплив різних психотропних речовин. Бесіда глибоко вразила студентів. Кожен переглянув свої погляди і життєві позиції. Студенти стали менш чутливими до нав`язливого впливу згубних «трендів».   
     Таким чином, слід відзначити, що засідання круглого столу виявилося ефективним і пізнавальним для студентів ХКТЕІ, несло чітко окреслену виховну мету. Суттєво, що саме зараз, у віці, коли молодь чуттєва до зовнішніх впливів, вислухати, дати доцільні поради, настанови для гідного майбутнього, на яке покладається велика надія. Тішить те, що студенти були також активними учасниками засідання. Вони ставили доречні запитання абсолютно усім доповідачам, вступали в діалоги і навіть диспутували. Проведення таких виховних годин – важливий елемент становлення особистості.

 

Розробка сайту:  uaBiznes.info